575 995 226 604 701 712 Kontakt - dystrybutor grzejników Irsap

Zawory i głowice

Grzejnik w całej swojej postaci i konstrukcji kojarzy się z przyjemnie ciepłą konstrukcją przybierającą fantazyjne lub bardziej tradycyjne kształty, jednak to co najbardziej istotne nie jest widoczne na pierwszy rzut oka, mowa tu oczywiście o zaworach, bez których prawidłowe funkcjonowane systemów grzewczych nie przebiegałoby tak sprawnie.

Do czego służą zawory?

Grzejnik w trakcie sezonu grzewczego wypełnia się ogrzaną wodą, dzięki czemu uwalniają ciepło i podnoszą temperaturę w pomieszczeniu. Zastosowanie zaworu i zaworu odcinającego pozwala regulować przepływ wody w urządzeniu, dzięki czemu osoby zajmujące się montażem grzejników mogą dokonać ich instalacji oraz konserwacji. To niezwykle ważne, choć niewidoczne w pierwszej linii akcesorium, odpowiada za sprawne działanie instalacji grzewczej.

Rodzaje zaworów

Zestawy zaworów występują w kilku dostępnych wersjach, umożliwiając w najbardziej optymalny sposób wybrać połączenie instalacji CO z urządzeniem, wśród wszelkich rodzajów wyróżnia się najważniejsze typy, takie jak: zawory i zawory odcinające kątowe, które wychodzą ze ściany prostopadle do korpusu grzewczego. Kolejnym kryterium są zawory i zawory odcinające prosto, które wykorzystuje się w sytuacji, w której rury instalacji grzewczej wychodzą z podłogi, oraz ostatnie zawory i zawory odcinające pozwalające zaoszczędzić miejsce. Zadaniem tych ostatnich jest zmniejszenie powierzchni użytkowej, dzięki skierowanym do wnętrza grzejnika pokrętłom, w przypadku tego rodzaju podłączeń należy ustalić po której stronie urządzenia będzie dokonywana instalacja. Oferta Irsap zawiera również w swoim katalogu możliwość wykorzystania tzw. Korpusu zaworu jednorurowego, który wykorzystywany jest do podłączenia grzejnika z instalacjami „jednorurowymi”, które w dzisiejszych czasach nie są często wykorzystywane, jednak otwierają możliwości modernizowania systemów grzewczych, bez przerabiania całej instalacji.

Nowoczesne rozwiązania 50 mm

Wprowadzone rozwiązanie w zakresie nowoczesnego planowania budowy domu zrodziło rozwiązanie w zakresie instalacji o przyłączach 50 mm. Ten sposób podłączenia pozwala ustalić w późniejszym czasie typ grzejnika, który zostanie dopasowany do wnętrz Państwa domów, bez konieczności kolejnej inwestycji w zakresie przebudowy sieci centralnego ogrzewania, ponieważ większość grzejników z oferty Irsap posiada środkowe przyłącze hydrauliczne ze stałym rozstawem osi 50 mm. Umiejscowienie w tym przypadku wlotu i wylotu wody jest dokładnie takie samo dla każdego rozmiaru grzejnika. Ponadto przy dobieraniu akcesoriów należy również wziąć pod uwagę głowice termostatyczne, które w pełni stworzą idealny zestaw, którego najwyższa jakość wykonania zapewni optymalną temperaturę we wnętrzach Waszych domów.

  • zawory-1
  • zawory-2
  • zawory-3
  • zawory-4
  • zawory-5

Katalog i cennik grzejników Irsap 2022

Kontakt z dystrybutorem

Dystrybutor grzejników Irsap

Warszawa - Wrocław - Kraków - Poznań - Gdańsk - Katowice

Prowadzimy sprzedaż grzejników na terenie całego kraju
Zapraszamy do kontaktu:
575 995 226, 604 701 712
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasz salon sprzedaży znajduje się w Jeleniej Górze.